Przed właściwą częścią spotkania została przeprowadzona dłuższa rozmowa z p. Żelazko, na temat jego propozycji dla samorządu. Nasz nauczyciel biologii zachęcał nas do zaangażowania się w zbiórki i akcje organizowane w ramach Wrocławskie Akcji Środowiskowej. Spośród kilku propozycji nam najbardziej spodobały się trzy – organizacja konkursu fotograficznego związanego z wodą, zbiórka zużytych kardidży i wycieczka do Zakładu Uzdatniana Wody.
Samo spotkanie Zarządu było poświęcone konkursowi fotograficznemu. Na zebranie pan Taczyński przyniósł książeczkę z konkursami organizowanymi w ramach "Wielkiej Nagrody Wrocławia". Okazało się, że tu również przewidziane są konkursy fotograficzne, plastyczne związane z wrocławskimi zegarami. Wszystkie propozycje bardzo kuszące, tylko co z naszym dotychczasowym planem? Chwila zastanowienia i już wiemy. Wystarczy zmienić tematykę i uda nam się zorganizować konkursy, wpisując się w większą całość. Ustaliliśmy regulamin, Dodatkowo Stella i Dominika zaczęły robić piękny plakat, skończyły go w piątek razem z innymi koleżankami z klasy - Kingą i Natalią.
Regulamin konkursu organizowanego przez Samorząd Szkolny.
Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i multimedialnej, do wyboru masz dwa tematy: Zegary Wrocławia i Wody Wrocławia. Myślą przewodnią konkursu o zegarach jest hasło „Czas ucieka, przyszłość czeka”, natomiast konkursu o wodach „Srebrzy się Odra, najmilsza ma rzeka”.
Konkurs Zegary Wrocławia odbywa się w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia. Podczas szkolnych eliminacji wybrane zostaną trzy najlepsze prace, które będą reprezentowały szkołę w kolejnym etapie. Konkurs Wody Wrocławia organizowany jest przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży w ramach V akcji środowiskowej. Konkursy są niezależne od siebie, tzn. możesz złożyć łącznie 6 prac do oceny!
Konkurs fotograficzny. Zdjęcia czarno-białe lub kolorowe, wywołane w formacie od 13x18 do 18x24. Każde zdjęcie musi być wykonane osobiście.
Konkurs plastyczny. Prace mogą być wykonane dowolną technika w formacie A3. Do konkursu nie będą dopuszczone prace przestrzenne.
Prezentacja multimedialna. 1 egzemplarz na CD zamknięta całość czas od 3 do 10 min. Praca może być wykonana w zespole do trzech osób.
W marcu, dodatkowo, zostanie zorganizowana wystawa prac biorących udział w wyżej wymienionych konkursach. Będzie ona elementem wystroju szkoły na II Dolnośląski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Victor”, organizowany przez nasza szkołę. Wasze prace zobaczą więc zaproszeni goście i uczestnicy! Wszystkie prace należy opisać: imię, nazwisko, klas, adres domowy, tytuł pracy
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz