Stało się już tradycją w naszej szkole, że Samorząd Uczniowski organizuję debatę dla zaproszonych przedstawicieli z innych szkół. Pierwsza taka debata odbyła się w 2005 roku, kolejna po dłuższej przerwie w 2013. Ta zeszłoroczna debata, tak nas zachęciła i zmotywowała, że w tym roku postanowiliśmy zrobić kolejne spotkanie.
Podobnie, jak ostatnio zaprosiliśmy szkoły z najbliższego sąsiedztwa. Zaproszenie przyjęły Samorządy uczniowskie ze szkół - Gimnazjum nr 13, Zespołu Szkół Plastycznych, Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, Zespołu Szkół Urszulańskich. Szczególnie ciekawi byliśmy, jak wygląda praca Samorządów uczniowskich w szkołach prywatnych.
Po przywitaniu uczestników przez pana Marka Sempika, dyrektora naszego Gimnazjum, przeszliśmy do pierwszego punktu debaty - prezentacji największego osiągnięcia Samorządu Uczniowskiego. Prezentacje można obejrzeć w osobnym poście.
Rozmowy,
rozmowami. Pochwały, pochwałami, ale każdy z nas potrzebuje jeszcze
inspiracji do swoich działań. Dlatego, jako organizatorzy
Międzygimnazjalnej Debaty Samorządów Szkolnych chcemy zawsze zaprosić
jakąś ciekawą osobistość, która podpowie nam coś nowego! Tym
razem, za sprawą naszego Przewodniczącego Huberta Pazuniaka, do naszego
gimnazjum został zaproszony pan Czesław Cyrul. O czym dokładnie mówił nasz gość można poczytać tutaj.
Na zakończenie prawie czterogodzinnej debaty przystąpiliśmy do pracy w grupach, jak już wcześniej informowaliśmy, dyskutowaliśmy nad następującymi zagadnieniami:
- Jak poprawić przepływ informacji pomiędzy samorządem i uczniami?
- Jak sprawnie połączyć obowiązki szkolne z działalnością w samorządzie?
- Jak przekonać uczniów do współpracy z samorządem?
- Jak wygląda samorząd w oczach innych?
Prezentacja wyników prac grup, oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów i upominków zakończyło nasze spotkanie. Szykujemy się już na następne!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz